DJ Pici és a Double Rise

Varga Árpád már több mint tíz éve pörgeti a lemezeket Erdély-szerte, de útja a színpadig nem volt egyszerű. Karrierje középiskolai házibulikban indult, ahol először osztálytársait szórakoztatta, majd kitartó munkával jutott el odáig, hogy klubok, falunapok, hazai és nemzetközi fesztiválok meghívott fellépője legyen. Emellett megalapította a Pikowatt nevű fény- és hangtechnikai vállalkozását is, amely a megélhetéséhez és a fellépések professzionális kiszolgálásához is hozzájárult.
A torockói iskolaudvaron kezdődött minden – már, ami a fesztiválokat illeti. Csupán néhány hangfal, egy romos kultúrotthon, pár faluban szervezett buli kellett hozzá, és egy lelkes, huszonöt éves srác, aki akkor még talán fel sem fogta, hogy épp az első komoly produkciós munkájába csöppent.
DJ Pici – alias Varga Árpád, a Pikowatt produkciós cég alapítója – 2015-ben csatlakozott a Double Rise csapatához, mindenben segített, ami a fesztivál létrehozásához elengedhetetlen volt, és azt követően szinte minden évben szórakoztatta is a kétszer felkelő nap bűvöletében elmerülő közönséget. Szívének máig legkedvesebb a legelső. A torockói. A maga népi, alternatív, pop-rock stílusával. Mert ez volt az, ami felelősségtudatra, kitartásra és problémamegoldásra nevelte.
„Nagyon sokat tanított a Double Rise. A helyszín maga is fantasztikus: természetközeli, gyönyörű, még ha az időjárás gyakran próbára tett minket. Nem volt még Double Rise fesztivál eső nélkül”. Tíz évvel ezelőtt, rögtön az induláskor a saját cégén keresztül három színpadért felelt. Nemcsak technikai kihívásokkal kellett szembenéznie, hanem azzal is, hogyan ossza be okosan a költségvetést, amikor kicsi a büdzsé, de nagyok az elvárások. És a falubeliek fenntartásait is kezelnie kellett. Azóta már a falun kívül dübörögnek a bulik, de jócskán kellett kompromisszum, egyeztetés és együttműködés, hogy mindez megvalósulhasson. A helyiek és a szervezők részéről egyaránt, akik végül minden kreativitásukat beleadták, hogy végre ne csak Székelyföldön, hanem Erdély szórványosabb részében is évről évre létrejöhessen egy jelentőségteljes esemény.
„Hogy mindez hogyan zajlott? Én például elakadt áruszállítókat húztam ki a sárból, fényt vittem és szereltem, pódiumot biztosítottam, autót mentettem”. Nevet, ahogy sorra eszébe jutnak a régi emlékek.
„Sokan azt hiszik, a szórakoztatóiparban dolgozóknak féktelen bulizás az élet. Örök jókedv. De nincs igazuk, mert, ha az ember lemezlovas, és történetesen produkciós céget is igazgat, akkor tulajdonképpen mindent lebonyolít, amire szükség van. Ha Pikowattos vagy, az egyet jelent azzal, hogy ha tudsz, segítesz” – meséli büszkén.
Igaz, ez a segítőkészség nemcsak az ő vállalkozását jellemzi. Kolozs és Maros megyében úgy alakult, hogy egymás keze alá dolgoznak a produkciós cégek. Ebben a két megyében szakmailag és emberileg egyaránt jól működik a buliszervezés. DJ Pici szerint mindez Kolozsvár robbanásszerű fejlődésének köszönhető, a rengeteg fesztivállal és eseménnyel járó munkát egyetlen vállalkozás sem bírná el egyedül. Hát egymásnak adják, ha úgy tetszik, kölcsönzik a szakértelmüket. Ezt is a Double Rise fesztiválon tanulta meg, mosolyog.